![]()
KPMG-Huset, 5. etasje
Sørkedalsveien 6
Postboks 43 Majorstuen
0330 Oslo
Telefon: 23 36 61 20
Telefaks: 23 36 65 60
Hjelp, jeg trenger idé! Det var det første jeg tenkte når kollega Axel ba meg skrive en leder til denne utgaven av Radioaktiv. Jeg brukte uforholdsmessig lang tid på å lete etter en idé. Jeg tenkte på at det er ferietid, agurktid, finanskrise og mer til. Og forsøkte å finne på noe relevant å skrive om. Uten hell.
En anelse frustrert gikk jeg en tur til kiosken for å kjøpe meg en is. Og der kom ideen: skriv en leder om idéer!
For det er nettopp det som er greia. De gode ideene dukker opp når du minst venter det og oftest når du gjør noe helt annet. Derfor er det lurt å la en problemstilling ligge å modne en tid før man angriper den. Et annet kjent, men akk så glemt tips, er å bryte den daglige rutinen. Da gir du rom for andre tanker og innfallsvinklinger.
Som kommunikasjonsrådgivere jobber vi med å balansere målrettede, rasjonelle strategier med ideer og kreative løsninger. Man når best sine mål dersom man har en god strategi. Men strategien må fylles med gode ideer og kreative løsninger: Hvordan skal vi formidle budskapet? Fins det andre måter å nå ut til målgruppen som kan sikre at vi blir sett og forstått?
Merkebygging og omdømmeforvaltning er kontinuerlige prosesser. Det handler om å forvalte og foredle et budskap over tid – og underveis tørre å utfordre seg selv og kundene med ideer og kreative løsninger.
I Nucleus er vi gode både på strategier og ideer. Så neste gang du har en kommunikasjonsutfordring, ring oss! Det er godt mulig vi får en god idé neste gang vi tar trikken.
God sommer, forresten!